Změna barvy v techničáku

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Změna barvy v techničáku

Příspěvek od škatulka »

Když jsem chtěl změnit v TP zelenou barvu na stříbrno-bílou, řekli mi na evidenci že stříbrná se nepoužívá (pouze šedá metalíza)
a že jim musím dát kód barvy výrobce. Měním na starém Liberu kastli která má vrchní polovinu stříbrnou (šedá metla) a spodní
polovinu bílou. Nevím ani rok výroby protože od dárce nemám žádné doklady. Poradíte mi někdo? Díky Škatulka.
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od spm »

Sám jsem barvu ještě neměnil, ale přijde mi blbost, aby po tobě chtěli kód barvy výrobce, když si to auto klidně můžeš nechat přelakovat nějakou barvou z Hornbachu... (počítám, že maximálně můžou chtít nějaký fotky nebo papír z STK nebo něco, kde bude patrný, že to auto fakt teď nějakou takovou barvu má). Takže bych se asi hádal nebo šel na přepážku k nějakému méně horlivému úředníkovi.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od Tuti »

Předpokládám, že když se ptáš, štítek na dveřích se asi nezachoval.
V techničáku se ale stejně uvádí (aspoň dřív to tak bylo) jenom jedna barva, ke které se u petřejších jedinců dopisuje "základní". A u téhle barevné kombinace je stejně na subjektivním zvážení, jestli se za základní bude považovat ta stříbrná (pardon, šedá) nebo bílá. Takže když nedohledáš původní kód kamufláže, měl by administrativně stačit kód 054 - subaru polar white.
Ovšem jak píše "spm", nehlásíš výměnu karoserie, ale jen změnu barvy - tzn. v podstatě tvrdíš, že jsi auto přelakoval a pak skutečně není důvod požadovat nějaký originální kód. Ale na hádání s úředníkem bych byl opatrný - snadno ti může říct "ale tohle přece není nový lak" .. a abys to udělal oficiálně správně jako výměnu karoserie, musel bys od ní mít nějaký doklad.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od Martinekk »

Tá strieborná sedí so škodováckou, tuším číslo 9201 https://dofal.sk/skoda-autolaky-v-sprej ... 00-ml.html ak sa dobre pamätám na to číslo.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od škatulka »

Shodou okolností jsem dnes potkal spolužáka z průmyslovky který dělá na evidenci aut (dovozy) a občas zaskakuje za kolegy.
Jeho rada je: za 50 kč dát změnit barvu na bílou nebo šedou metalízu (že zelená nebyla originál) a u STK by už neměl být problém.
Nebo jet na STK, dát si zapsat do lehkých závad nesprávnou barvu a pak ji změnit na evidenci vozidel. V žádném případě nesmí být
ani zmínka o výměně karoserie. Asi zvolím první možnost. Ale stejně by mě zajímalo označení stříbrno-bílých Liber.
Díky za rady. Škatulka.
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od Raper »

ja mam jedno ciste stribrne a kod barvy byl myslim 078. ALe kdyz si do obrazkoveho vyhladavani google zadas "subaru colour chart" tak Ti vyjede hodne vzorkovniku podle roku vyroby.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Kovátko
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: čtv čer 06, 2019 8:15 pm
Typ Libera: Libero čtyročko
Bydliště: ÚJEZDEC - Kardaška

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od Kovátko »

Na STK už se barva přes rok neřeší... jen to napíšou do poznámky...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy v techničáku

Příspěvek od covex »

Tak to nevim co na tech TK vlastne uz resej.. faktem je ze s foliovanim aut a reklamnima polepama je barva pomalu tezko identifikovatelna vec..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět