Sada spon a plastovych prichytek

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Sada spon a plastovych prichytek

Příspěvek od covex »

Vznesu naivni dotaz - neexistuje nejaka moznost koupit sadu hadicovych spon a ruznych plastovych rozpinacich matic ci prichytek na cele Libero...

Spony jsou v podstate vsechny na vymenu, co vemu do ruky tak je pred rozpadnutim, ve vyrezlych mistech chybi plastove rozpinaci matice, prichytky podbehu a pod z valne vetsiny vzaly za sve.

Ne ze by se to nedalo nahradit univerzalnimi, ale moc me nebavi hledat kazdou prichytku, co by se tam asi tak mohlo hodit a jezdit pro kazdy kus za 20Kc do kramu taky neni moc efektivni.

Stejne tak by se hodil spojovak (srouby apod). Japonci maji casto limcove srouby, nekde jeste s odsazenim nebo narazenymi podlozkami, u nas se to skoro neda koupit.

Z rozborky jednoho vraku sem mel tak krabici spojovaku (prekvapive toho zase nebylo tolik) + nejake ty plastove potvory, ale pomalu mi to dochazi, zvlast ten plast na aspodni pulku auta. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Sada spon a plastovych prichytek

Příspěvek od spm »

No, ne že bych věděl, kde sehnat pasující sadu na libero... nicméně, co se týče plastových klipů a podobně, tak se to dá sehnat poměrně levně z Číny (aliexpress a podobně...). Já tam kdysi kupoval pytlík 100ks na camfrlíky na outback, pasovaly a už mi skoro všechny došly... :cry: Jsou tam k nalezení i nějaké sady s větším množstvím typů, takže by mohlo být řešení si pořídit pár takových sad a mít je doma a z nich něco člověk vybere... Jestli v krámu chtějí dvacku za kus, tak se to pořád ještě vyplatí :lol:

A ad spojovací materiál: zrovna vy z Liberce tam máte tenhle úžasnej krám, ve kterém mají snad všechno :lol: Šrouby s límcem namátkou zde: https://eshop.killich.cz/eshop/spojovac ... -s-limcem/
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada spon a plastovych prichytek

Příspěvek od covex »

Jo u killicha uz me jednu dobu znaly "to mate zase z japonce". Mam od nich ruzne srouby s limcem (mozna i rozsirili nevim) ale treba takove ty s nabehem (tedy ze maji zuzenou spicku) to sem tam nikdy nedal.. U limcovych sroubu, co tam vetsinou meli, tak byl limec na ukor vysky hlavy... ale ted uz jsem tam nejakou dobu nebyl, protoze se prestehovali na blbej konec mesta,
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Sada spon a plastovych prichytek

Příspěvek od spm »

Blbej konec města ještě dobrý, já to tam mám 100+km, takže si to musím nechat posílat :-D Ale na to je minimální cena objednávky asi pětikilo, takže je toho potřeba vzít víc (což když je potřeba, tak se furt vyplatí, protože i v těch šroubech, co jsou běžně k dostání, je ta cena proti hobbymarketům hodně rozdílná...). Horší to mám, když potřebuju pár méně standardních šroubků, co se jinak blbě shání (hobbymarkety začínají z většiny na M5 a délky nad 10mm jdou po 5 nebo 10mm). To mi nepošlou... minule jsem potřeboval něco jako 30 kusů M6x16, takže jsem kupoval M6x20 a jako tydýt jsem to půl dne řezal flexou :lol:
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Sada spon a plastovych prichytek

Příspěvek od Mis.us »

Adame u Subaru se to pochopitelně dá objednat. Ale ne jako sada.....musel by sis spočítat od všeho počet kusů, můžu ti pak poslat online katalog, tam to pohledas, napíšeš mi čísla dílů a počet kusů a mohu ti to objednat na sebe, aby si to měl levnější, ale počítej s tím, že i tak to úplně levný nebude :D
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět