Klíče

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Klíče

Příspěvek od Iva »

Není to speciálně liberácký problém, ale nemáte někdo zkušenosti, kde nejlíp nechat přidělat autoklíče (v Praze teda), mám jen jednu sadu a od benzínu ani to ne (chvíli jsem si myslela, že ani zamykat nejde, tak mi zprvu ani nechyběl.) A na kolik to tak vyjde?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ivo, klíček ke dveřím a zapalování není takový problém. Hodně malý "klíčaři" ho musí objednat (myslím surovinu) a větší udělají na počkání. Jeden klíček tak za stovku ! Pokud se týká benzínu, původně se zamykala jen ta vrátka, ale to je pro benzínový zloděje velmi snadno překonatelná překážka. Tenhle zámeček už asi málokomu funguje a zjistíš, že lze otevřít čímkoliv a nejlépe šroubovákem. Proto jsem na nádrž dal uzávěr ze Š-120 a je potřeba jen ty výčnelky pro otáčení poněkud obrousit, aby se vešly prsty kolem uzávěru Závit nemá stoprocentně stejné stoupání jako originá a jde zpočátku trochu ztuha. Časem se "sám upraví" a je to jako z fabriky. Vozím tedy dva klíčky a má to výhodu, že neusnadním zloději odjed s autem s plnou nádrží od pumpy , protože jsem nechal klíček v zapalování a šel dovnitř zaplatit. Tohle je bohužel stále hodně rozšířený zlozvyk spousty řidičů. Všimni si toho až budeš tankovat. Nová auta mají centrál i na otvírání nádrže a tudíž nikdo už nevytahuje klíček ze zapalování - natakuje plnou- a jde platit a tam si vybírá ještě něco z toho předraženýho sortimentu šmejdů co na pumpách nabízejí. Auto otevřený s klíčkem v zapoalování - jen s tím odjet. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Mr.MINIT v Liberci mi je udělal na počkání 1ks za 60kč(maj pobočky všude možně)
Jsou ale jen placatý(bez plastu) jako náhradní klíč to stačí
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Jé paráda, já myslela že by to nemuselo být tak jednoduché. :oops:
A dík za radu s uzávěrem benzínu!
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Vpraze můžu doporučit na autoklíče buď na Zličíně v Tesku ve vestibulu nebo ve strašnicích je velkoobchod kde mají téměř vše je to vilka na křižovatce v olšinách a průběžná cca 300metrů od metra směrem centrum,bohužel si nevzpomenu na jméno... mají tam normální prodejnu.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

U Legacy a Leona je možné vytáhnout klíče ze zapalování i za jízdy (aspoň u mého to šlo) . jde to někomu u libera ? je to porucha pojistky proti vytažení klíče.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

michalson píše:...vytáhnout klíče ze zapalování i za jízdy..
Tak jsem to hned běžel vyzkoušet, a takovouhle jízdu mi moje Libero naštěstí nedopřeje :D. Ale spínačka umožňuje opakované startování bez vrácení klíčku do polohy vypnutého zapalování - a to "uměla" obě Libera co jsem měl, takže to asi je prostě taková konstrukce.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět