elektrika

E 10, E 12
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika

Příspěvek od narkomanix »

tak jsem si dnes máknul a rozmotal všchny dráty co jsou pod palubovkou vyměnil všechny krabyčky valečky prostě vše co šlo o kterých stejně nevím na co jsou předělal ještě pro jistotu pojistkovku vzadu ale žedná změna nenastala nikde se nic nehřeje kostry co jsem našel překontrolovány auto vypadá jak po výbuchu a dnes do ostravy jesdu zas bez baterky jen by mě zajímalo co mi řeknou policajti když uvidí že jezdím bez palubovky ještě možná skusím kouknout do nahradního alternatoru co je uvnitř stejně dobíjel huř jak ten co tam mám teď jo a ještě jedna věc na co je krabička v pravo vzadu za tapecírem na E12 je a na E10 není
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: elektrika

Příspěvek od Karel »

dědek píše:dioda v alternátoru ...
Podobné se řešilo kouse vejš.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika

Příspěvek od narkomanix »

asi sem natvrdlej nebou nasleplej, ale co by souviselo s mím problémem jsem výš nevyčetl a nebo si to neumím hodit do kontextu mě auto startuje i vypína dobře ale alternato pri nastartovaným motoru neutáhne vše co má a tak mi zbytek dodá baterka pokud ji nevypnu všechno co šlo jsem vyměnil tedy jen vepředu +tu krabyčku vzadu za tapnecírama a pojistkovku už fakt nevím co to muže být ještě snad skrat někde pod autem ale to si nedokážu představit jak to najít bez ztráty zbytku nadšení pro toto vozítko
jo a ted mi ještě pořád svítí zadní světla takže možná skrat tam někde vzadu kterej drát zepředu tam vede už mě to fakt nebaví vikend v p...li a rakev je na tom huř jak před tím :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: elektrika

Příspěvek od Karel »

Je jsem naznačil spolu s Dědkem, že i alternátor v klidu může odebírat proud z baterky.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: elektrika

Příspěvek od Lubomír »

U mňa bol taký istý problém s vybíjaním aku a záviselo to na otáčkach motora, po meste ako tak, za týždeň sa vybila, na dlhej jazde sa dala vybliť za pár hodín - no a ona to bola jedna vadná dioda v altíku - ale už som o tom písal, aj ako sa to dá opraviť - núdzovo,( vydržalo poldruha roka) velmi som sa nad tým nazúril, meral a odpojoval, takže drzím palec. Len si nechaj skontrolovať altík, doma to neodhalíš. No, a ide to prísť do opravny s altíkom, a odísť bez neho, - ak by si potrebovali nechať altík v oprave, - on sa niekedy rozoberá velmi zle. Vyskúšal som si to, baterka to utiahne ak je dobrá.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět