Rozdíly E12 vs. E10

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
sedas
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte dub 18, 2006 3:57 pm
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Rozdíly E12 vs. E10

Příspěvek od sedas »

ahoj všichni!
nevíte prosím někdo, jak moc jsou odlišná (stará) Libera E10 a E12 (obě zhruba ze stejného roku výroby)? je mi jasné, že motory stejné nejsou :) jde mi spíš o podvozek, převodovku, atp... bylo by možné strčit motor z E12 do E10?

díky, pavel
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Ahoj . Motor určitě pasuje bez problémů , možná nějaká malá úprava v elektrice , ale nic podstatného . Nejsem si jistý převodovkou to nemam odzkoušený , ale kardanka už je stejná . 12 má jiný setrvačník ,přítlačák lamela a ložisko jsou stejný. Zadní náprava je stejná až na péra 10 má rovná a 12 kónická a jsou širší . Přední nápravu jsem přehodil celou včetně diferáku z 12 na 10 a sedí . Na přední nápravě jsou ramena ložiska tlumiče poloosy u kol všechno stejný , akorát si nejsem jistý poloosamy u diferáku proto jsem to přehodil celé . Ještě je snad rozdíl v chladiči hlavně v kapacitě náplně ale měl by sedět . Karburátory sedí taky v pohodě mám na 10 z 12 s termosytičem místo manuálu a nemá to ani žádný vliv na spotřebu . Rozdíl možná bude ještě v rozdělovači v elektrice ale nevím jaký . Ještě jsou rozdíly v motoru , jiné simerinky , jiná klika ale to nevím jestli je to rozdíl v letech výroby , nebo 10 a 12 .
Když tak napiš co chceš konkrétně dělat .
P+B.
Uživatelský avatar
sedas
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: úte dub 18, 2006 3:57 pm
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedas »

Petře, díky za vyčerpávající odpověď. konkrétního zatím dělat nechcu nic, jen jsem viděl u nás v jihlavě jedno litrové liberko na prodej. tak mě zajímá, jak moc bych mohl použít díly z něj na moje, příp. naopak ... zkrátka jestli do půjde zkombinovat do jednoho. abych to napřed nekoupil a teprve až pak nezjistil, že se liší mnohem víc, než jsem čekal...
Odpovědět