přední sklo

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Tuti »

Už máš nějaký rozpočet, nač by ta serie vyšla? Dokud není cena, tak se s prodejem nehneme.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: přední sklo

Příspěvek od Mis.us »

Luboši já bych rád kurde, ale to není o mně....:D zařizuje to autosklo, musíme čekat, až se mi ozvou.....Jsme přeci trpělivý a ne jako malý děti ;D
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Tuti »

Ještě mě tak napadlo při dnešním škrábání okna - zkus se jen tak pro prdel poptat, oč by to sklo vyšlo dráž s vyhříváním. Třeba by to mohlo bejt zajímavý.
A taky co guma kolem okna - ta se ještě dá objednat, nebo by ji číňani taky uměli?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Trochu se bojím, že udělat celovyhřívané přední sklo (navíc tak, aby to nějak vypadalo, u těch dřívějších kusů v tom skle stejně byly vidět drátky) je docela technologický kumšt... Ostatně i u těch nových aut se to nevyskytuje úplně hojně... (A "novější" Subaru sice tlačítko vyhřívání mají, ale reálně je v tom skle akorát drátek stejný jako na zadním okně v tom černém spodním okraji pod stěračema. Takže to odmrazí přimrzlé stěrače, ale ráno je to potřeba stejně vzít škrabkou).
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Tak po tom, co mišuse zatím všichni zdárně vyiignorovali, jsem ohledně skla zkusil taky poptat pár firem, na které jsem narazil. Většinou mě ignorovali také, nicméně od Primaglass jsem dnes obdržel nabídku.

Začnu dobrými zprávami: umí to na zakázku vyrobit, víceméně v jakémkoliv (malém) množství. A vyrábí se to v Teplicích, takže by to ani nešlo z Číny :-)

A potencionálně špatné zprávy je cena. Já to tedy čekal asi i horší, nicméně jestliže ty druhovýrobní okna, dokud byly, stály okolo trojky, tak tohle je o dost víc. Cenově se to má tak, že cena za první okno (ještě pro pořádek, všechno ceny bez DPH, takže pokud se nenajde plátce dobroděj, který má flotilu služebních liber, tak nejspíše +21%), kde se počítají nějaké prototypy, je 15.000Kč, za každé další pak 12.000. Při objednaných 30ks, které mišus původně plánoval, by ty okna byly za 10.000 / ks (tedy 2000 sleva). No a ještě ta horší věc - jsou tam dva jednorázové vstupní náklady. První je výroba formy na okno za 15.000Kč. Druhá, smutnější věc je, že na auta mladší 30 let (tedy se to bohužel FA Liber stále týká), je potřeba homologace (prý se to občas kontroluje na STK, takže pokud na okně nebude, auto nemusí projít). Cena homologace je 36.000Kč.

Co se týče těch vstupních poplatků - homologace se dělá jednou a stejně tak ta forma po vytvoření by byla naše; je možné si ji i fyzicky odvézt. Pokud by se to tedy zrealizovalo, je v budoucnu možné vyrobit další okna za ty kusové bez dalších poplatků.

Pokud tedy vezmu, že by se vzalo těch 30ks a rozpočítalo se to, vychází to cca na 12.000Kč za jedno okno bez DPH.

Málo to úplně tedy není... nicméně, když vezmu, jak moc do hloubky šlo teď moje lehké pošolíchání Libera, tak bych si i za tohle nějaké do zásoby vzal, ať ho pak nemusím vyřadit kvůli oknu :lol: Otázka tedy je: najde se případně nějaký takový další blázen? :-) Bohužel vzhledem k té fixní výši vstupních nákladů čím více by se těch oken objednalo, tím je ta cena snesitelnější.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Nevim jestli ta homologace je nutna... krom toho nevim kdo by kam ty okna ulozil zvlaste s perspektivou ze mu jich treba 10 zustane... neprijde i ze by tu bylo jeste 30 aktivnich lidi, ktery by si koupili okno za 15000,- :(
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

V zásadě souhlas. Mišus nějaké zájemce měl, už o tom ví, takže uvidí se, kolik se toho sejde nakonec dohromady... no, bojím se, že těch 30 to taky nebude. Nicméně tady se to nakouslo a tohle byla nějaká první konkrétní informace, co jsme obdrželi, tak jsem to sem napsal :-)

Kupovat jich 10 na sklad je asi nesmysl pro kohokoliv... já bych si pro sebe, asi i za tuhle cenu, vzal tak dvě, které nějak utáhnu a budu s tím mít klid v duši, že až ta moje obludka vyjede, tak její život neskončí na první cestě domů, kdy dostanu šutrem od kamionu (a že by případně existovala cesta do budoucnosti :-) ).

Co se týče homologace, asi opět záleží na tom, kolik by těch oken finálně bylo. Kdyby úplně náhodou vyšlo těch 30 kusů, tak je to něco přes tisícovku na okno, což podle mě za ten klid, že mi pak každý úřední šiml může políbit asi i stojí. Na druhou stranu, jestli to nedopadne a budu si za dva roky nechávat vyrábět 1 okno, abych to nemusel sešrotovat, tak se taky asi budu hodně rozmýšlet :lol: Blbé na tomhle je, že teď sice je asi hodně dobrá šance, že si toho na STK nevšimnou (nebo to dokážou přehlédnout), ale jeden nikdy neví, kdy nějakého úředního šimla v rámci boje proti vrakům napadne tohle povinně fotit nebo nějaký podobný nesmysl... a pak by všechny ty okna byly dost k ničemu a jelo by se zas na novo :-/
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Tuti »

Do našeho rybníčku je 30 oken hodně, ale když už skla prostě nejsou, stejný problém budou řešit i jinde, kde si Libera hýčkají. Takže počítám, že třeba v Německu a možná i v Polsku, Rakousku, Itálii atd. by si něco do foroty mohli taky koupit (na co byste jinak měli ty fejsbůky). S Mišusem jsem o tom mluvil už dřív, ale dokud nebyla cena, tak samozřejmě nemá smysl pouštět se do nějakých nabídek. Ale možná bych ještě chvíli počkal, jestli něco vypadne ze soudruhů z ČLR (ti určitě v rámci byznysu zvládnou na sklo fiknout i tu homologační značku).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Fejsbůky jsem zkoušel včera, ale zatím jsem sklidil velice podobný ohlas :lol: Konkrétně mi tam někdo nabídl, že za těch 500 Euro mi prodá celý auto :lol:

Je to nástřel, byla to první firma, co nám alespoň odpověděla (respektive odpověděla tak, že to umí :-) ). ČLR uvidíme, jestli se ozvou... Nicméně tam se reálně trochu bojím toho, že o co bude levnější sklo, o to bude horší doprava (alespoň z věcí, co kupuju, narážím běžně na to, že s velikostí produktu hodně neuměrně roste cena dopravného :-) ). Teda, u primaglassu jsem s cenou dopravy taky nijak nelaboroval, ale na vyzvednutí skel v Teplicích mi stačí půjčit si dodávku a dojet tam; u Asie se tohle praktikovat nedá :lol:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: přední sklo

Příspěvek od dědek »

Kdyby někdo potřeboval velké /pojízdné)střešní okno na novější. mám jedno k dispozici. Vlastně není moje je Tutiho před časem u mne likvidovaného novějšího Libera. Největší porci odvezl Šetřílek, ale tohle sklo mi v garáži zústalo. Dědek Jinak jsem opět vlastníkem Subaru. Tentokrát zase G3X Justy.. Tak s ním přijedu na nějaký sraz (Bude-li kdy možný)
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Matej&Hanka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 16, 2016 9:11 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Velká Chuchle

Re: přední sklo

Příspěvek od Matej&Hanka »

Ahoj,
z Pilkingtonu si mě přehazují trochu jako horký brambor – kloudná odpověď zatím žádná natož cenová nabídka :o
Cena od PrimaGlass je vyšší, ale pro klid v duši bych se klonil pro českou výrobu. Případné nedostatky lze řešit napřímo a ne pak volat někam do Číny. Taky výroba pár skel navíc v budoucnu bude o dost jednodušší :D
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: přední sklo

Příspěvek od Mis.us »

Jo, taky se přikláním k Teplický výrobě. Saint gobain kokoti a autover co k němu patří, mi sliboval výrobu v Číně, když jsem chtěl smlouvu a název firmy, která to bude vyrábět do mailu (chtěli peníze dopředu) tak přestali komunikovat. Naštěstí Jenda našel primaglass a jsou ochotni se s náma zabejvat. Homologaci snad nějak pořešíme:D zatím ale moc oken pohromadě není, takže.....:D
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Tuti »

V inzerci se zmiňuje, že už se nějaká výroba rozjíždí. Tak jak jste to nakonec rozsekli - kolik skel se dělá a jaké jsou do budoucna možnosti opakování výroby?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Dělá se jich 7. (Teda dělá, zatím ještě nebylo kopyto, takže je to nějak v procesu). Tím počtem se změnili trochu vstupní podmínky - forma zůstane primaglassu. Tedy, půjde to u nich opakovaně vyrobit (cena opakované výroby by pak měla sedět na ty ceny za další skla výše, jen je pak otázka nějaké kompenzace pro prvních 7 odvážlivců, kteří platili tu přirážku na víc za formu :-) ). No a nevýhoda teda je, že to nemá certifikaci, protože to ufinancovat nešlo v tomhle počtu. Okno je technologicky vyrobené samozřejmě úplně stejně, ale u aut mladších 30 let s tím můžou prudit na STK.
Uživatelský avatar
stenlyman1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob lis 02, 2013 10:13 am
Typ Libera: e12
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od stenlyman1 »

Kluci já budu to přední sklo potřebovat také. Co pro to mohu/mám udělat?
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Jestli chceš, tak si tě připíšu do tabulky. Ta poslední avizovaná cena byla cca 16.800Kč s DPH s tím, že sklo nemá razítko (mohli by prudit na STK, dokud autu nebude 30, pak je to fuk). A jediný co, tak asi pak nějak před koncem výroby budu kasírovat, pač je to dohromady asi za 130k a to už z peněženky nevysypu :lol: Ale na to je ještě čas - aktuálně je to ve fázi, že mají od nás rozbité sklo jako předlohu a vyrábí formu. Až budou mít, tak nám dodají nějaký neprůhledný prototyp, ale odlitý z té formy a mišus se ho pokusí zasklít. Pokud bude sedět, tak se odleje ten finální počet oken, pokud nebude sedět, tak se jim to nafotí, upraví se forma, udělá se nový prototyp, atd :-)
Uživatelský avatar
stenlyman1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob lis 02, 2013 10:13 am
Typ Libera: e12
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od stenlyman1 »

Tak nic jiného mi zdá se nezbývá. Na originálu mám 20cm prakslinu. Takže klidně mě připiš do tabulky. :) s STK se to nějak udělá.
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Ok, píšu si tě :-) Hoď mi pak pls do SZ telefon, ať mám kam prudit, až se to nějak pohne dále :-)
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: přední sklo

Příspěvek od spm »

Jenom drobná aktualizace pro širší veřejnost :-) Aktuálně je malá série již nějak v procesu výroby. Forma je hotová, dostali jsme první prototyp na vyzkoušení, který byl vyrobený z finálního skla. Mišus ho uznal za vyhovující a pasující, takže první šťastlivec/pacient je již zasklen novým sklem, vyrábí se zbytek a je prošlapaná nějaká cesta do budoucna, jak přijít k novému sklu :-)
Matej&Hanka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 16, 2016 9:11 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Velká Chuchle

Re: přední sklo

Příspěvek od Matej&Hanka »

Ano je to tak. Misus uz nam sklo osadil a pekne sedi love10.gif Dekujeme "spm" za organizaci. Penize jsme poslali dle instrukci. Ted uz jen nedostat kaminkem :wink:
Odpovědět