cervene_liberko

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Ahoj, jelikož jsem po dobu vlastnictví Liberka nikdy nezaložil jeho vlastní vlákno tady na fóru, tak teď nastal ten čas a napravím to.


Abych ho teda představil. Liberko jsem koupil v roce 2017 od Honzy ,alias uživatele "Afro", jako nepojízdné. Problém byl tehdy v rozdělovači a v neposlední řadě neodborné GO motoru. Tam zasáhnul člověk, který Libera neznal (bylo těsnění z Justy, červený tmel všude, neoriginální řemenice alternátoru (to se projevilo až posléze)).

S pomalovaným Liberkem "Drumline", jak ho tehdy Afro pojmenoval, jsem jezdil a dělal parádu do srpna 2019. Tehdy Liberko dostalo nový lak. Při té příležitosti byly vyvařeny spodní hrany šoupaček a podlepeny pláty plechu na velkých plochách šoupaček. Taky proběhla renovace originálních ALU.

V průběhu pár let dvakrát fouklo těsnění pod hlavou (jednou Justy těsnění, pak Kalina), praskla pravá přední pružina, měnila se indukční cívka, víko rozdělovače, palec, VN kabely, Favorit alternátor, mechanismus ovládání výklopného okna, spálila a opravila se řídící jednotka střešního okna, dovařily se upadlé zadní dorazy, odrezil se spodek, následně se vystříkal voskem, taky dutiny, proběhla první GO celého motoru, druhá GO motoru (včetně nové kliky), vyměnil se ventilátor topení, přidaly se koberce z dětství, vytepoval se vnitřek včetně stropu, proběhla výměna všech žárovek na/v autě za LED, přidán LEDbar na přední hrazdičku a mlhovky WESEM, nainstalován odlučovač oleje, opraven 4WD ventil, vyměněn hlavní čep řízení, zašitá sedačka spolujezdce, dokoupeno čínské autorádio, vyměněny reproduktory, vyrobena polička vedle prostřední sedačky, doděláno otevírání kufru zevnitř, vyrobeny záclonky na zadní okna, přešité pásy do všemožných barev, vyměněna velká část hadic za silikonové a určitě ještě 1000 věcí, na které jsem zapomněl.

Mezitím Liberko ještě stihlo udělat okruh Slovensko-Maďarsko-Slovinsko-Chorvatsko-Itálie-Rakousko-Česko, vyjet na Mangart, projet průsmykem Vršič, pohoupat se v zatáčkách Grossglocknerského průsmyku, objet po obvodu celou Českou republiku, podívat se na svůj první Libero sraz na Křivoklát, znova podniknout celý okruh (mimo Chorvatsko, Mangart a Grossglockner), brodit se skrz několik brodů, odvézt najednou 13 lidí, atakdále atakdále, vždyť to znáte. :lol:

Pro Liberko byl založen i instagramový účet cervene_liberko, kde sdílím různé fotky i videa s ním spjaté :wink:

Toť k tomuto úžasnému vozidlu prozatím vše, budu se snažit průběžně doplňovat a aktualizovat info do tohoto příspěvku 8)
52592487_1692453754189623_6753475454620925952_o.jpg
52592487_1692453754189623_6753475454620925952_o.jpg (418.92 KiB) Zobrazeno 6895 x
93358605_2591899997796866_4452185617804528692_n.jpg
93358605_2591899997796866_4452185617804528692_n.jpg (101.83 KiB) Zobrazeno 6895 x
IMG_7348.jpg
IMG_7348.jpg (1.67 MiB) Zobrazeno 6895 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

IMG_20220328_104900.jpg
IMG_20220328_104900.jpg (986.92 KiB) Zobrazeno 6894 x
koberec5.jpg
koberec5.jpg (864.93 KiB) Zobrazeno 6894 x
pasy_rulky.jpg
pasy_rulky.jpg (672.06 KiB) Zobrazeno 6894 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

nanajezdech.jpg
nanajezdech.jpg (723.74 KiB) Zobrazeno 6894 x
vrsic.jpg
vrsic.jpg (706.62 KiB) Zobrazeno 6894 x
IMG_20210714_141415.jpg
IMG_20210714_141415.jpg (715.29 KiB) Zobrazeno 6894 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od covex »

Ten tvuj Seto se ale namakal, takovyho bych potreboval taky :).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

A ještě se namaká :D
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Libero zatemněno fólií s propustností 5% firmou profifolie z Frýdku-Místku. Pěkně odvedená práce, s výsledkem jsem spokojen. Atest je, cena 3500,-
Screenshot_2022-05-06-11-55-17-041_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2022-05-06-11-55-17-041_com.miui.gallery.jpg (741.21 KiB) Zobrazeno 6116 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Liberko dostalo na střechu stan domácí výroby. Výška s otevřeným stanem 3,6 metru, se zavřeným to bude něco kolem 2,1 (to jsem neměřil)
stanlibero1.jpg
stanlibero1.jpg (661.55 KiB) Zobrazeno 6021 x
stanlibero2.jpg
stanlibero2.jpg (654.43 KiB) Zobrazeno 6021 x
stanlibero3.jpg
stanlibero3.jpg (703.25 KiB) Zobrazeno 6021 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od covex »

No teda, to bude konfigurace pro otrle.. ja sem teda jezdil s nalozenou zahradkou origo (max 30kg) a nebyla to takova hruza, ale spat na strese Libera to si neumim moc predstavit. Pro kolik lidi to planujes? Nejvetsi neprijemnost spani ve stresnim stanu je pro ty co spi dole, pac ty nahore houpu celym autem.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: cervene_liberko

Příspěvek od spm »

Co to založit? :-) Kolega má poměrně hodně velký obytňák a tam řešili podobný problém. Ne že by spali na střeše, ale jak je to brutálně dlouhé a má to brutálně dlouhé převisy, tak on když sleze z postele, ta na druhé straně auta nadskakují. A u něj na to existovalo originální příslušenství, co ten problém řeší. A originální příslušenství je v podstatě jenom kovová výklopná/teleskopická noha, která se přidělá na podvozek a při zaparkování se vytáhne a to auto se na ní zapatkuje aby stálo na té noze (a nemohlo tedy poskakovat na tlumičích).
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od covex »

Na karavany se delaji stabilizacni nohy, nevim zda vyklopne, vetsinou je to spis hever na kazdem rohu. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Vzhledem k velikosti Liberka jsme se rozhodli mít dole obytnou část a na střeše spací část. Tudíž Liberko pořád pojme jenom dva lidi, ale bude více místa na věci než jen pod sklopenýma sedačkama zaplacnutyma matrací. Taky bude aspoň kde sedět a najíst se po celém dni vyletování. Pod otevřeným kufrem na rantlu matrace se to moc neosvědčilo, déšť si našel cestičku skrze škvíru na kraji a kapalo dovnitř. Tohle všechno dělám jen proto, abych zachoval pořád originální stav. Snad bude všechno podle představ a nebude nikam téct :D
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od Tuti »

Moc pěkně odvedená práce, řekl bych, že se klidně může měřit s profi výrobky. Houpat to asi bude jako na lodi (zašprajcovat to fakt bude chtít) a v každém kempu s tou pojízdnou rozhlednou budete středem pozornosti, ale to už k Liberu patří :mrgreen:
Tak ať se vám dobře spí :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Re: cervene_liberko

Příspěvek od Polevoj »

Hezka prace hat46.gif
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Jediné co budu pojišťovat bude natažení paracordu ze zadních rožků horní skořepiny šikmo k zemi. Bez plachty se to viklá hodně, ale ta plachta to celkem stáhla. Bude to jenom pro sichr, aby nám to nespadlo na hlavu při nějakém větru. Ve vichřici se asi vyspíme radši v autě... abych ráno nesháněl jeřáb co zvedne obulené liberko :lol:

A k tomu houpání... Mimina jsou v kočárku taky houpané a jak krásně se jim spí :lol: To možná budu řešit, až budu starší.
Zpomal a užij si to. :)
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: cervene_liberko

Příspěvek od spm »

Já tohle jinak budu řešit vestavbou dovnitř. Tedy zadní sedačky ven a místo toho bedna, která tu spací část zvedne o něco víc nahoru a udělá prostor na krámy. Ale stejně tam toho prostoru není moc :lol: A už jsem bohužel napáchal pár změn, které mění originální stav, ale zrovna tohle je v pohodě (sedačky se dají vrátit zpátky a je to zase originál :-) )
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od covex »

Z jistych vwozidel mohou rict ze postel v liberu na ktere se da normalne posadit je k nezaplaceni, zvlast pro ty starsi, kteri uz nejsou tak ohebni v zatylku. Spali jsme v liberku i 4 (3 mensi deti) a vsechno ostatni vybaveni se veslo bud pod nebo vedle stredove sedacky, zbytek na zahradku a co neni potreba preckalo noc pod autem. Na prevlikani nebo rozcvicku pro mene ohedne stacilo odsunout strechu. Jo to byly casy.. Za me postel nedoporucuju zvedat.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: cervene_liberko

Příspěvek od spm »

Já se tam s těma krámama bohužel jinak nevejdu... Žena tahá samý blbosti a celkově mi ten plán už kazí 32l lednička, která se v osazení sedačkama tam stejně nijak jinak nevejde... Svůj výmysl mám jinak hrubě inspirovaný Petrovou Barčou (což bylo jinak i inspirativní auto, které jsem naživo viděl ještě než jsem si ten nesmysl sám pořídil :lol: ), jenom teda to nakonec bude zbouchané z překližky (někam musím narvat tu elketrárnu :D ) a kvůli té lednici o něco výše.

Nic, alespoň mám motivaci si držet formu a neztloustnout ještě víc, abych se tam narval :D Nebo v nejhorším budu jezdit jenom za hezkého počasí, se staženým střešním oknem, pak se můžu posadit skrz okno :-)

Maketa "mojí" (staví to kamarád :D) vestavby v "maketě" auta (to není moje :D) vypadá takhle (snad mě Vojta teď nezabije, že mu przním vlákno :-)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

V pohodě, je to sice dobrá inspirace, nicméně... nic pro mě. Jinak, mám pocit, že vlákno na "camping" existuje nebo založ své. Nahoď tam víc fotek a poznatků. Plánuju si taky v průběhu pár let něco takového stavět. Ale buď no něčeho jiného (Porter, Hijet nebo větší krávy) nebo aspoň do jiného Libera.
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od kraxna »

Tak Liberko se právě vrátilo z cesty po Balkáně. Slovensko-Maďarsko-Slovinsko-Chorvatsko-Bosna a Hercegovina-Černá Hora-Albánie-Severní Makedonie-Srbsko-Bosna-Chorvatsko-Itálie-Slovinsko-Rakousko a domů. Máme za sebou 5028km, spálených 339l benzínu s průměrnou spotřebou 7,33l/100km. To včetně stovek km najetých se 4WD po neskutečně offroadových cestách. Oprava proběhla jenom taková, že jsem napnul řemen alternátoru, protože si občas písknul. Po dnešním umytí jsem si ale všiml, že do mě někdo nacouval s tažným... No trefil přesně střed předního nárazníku a nechal mi tam památku v duchu šrámu, praskliny a odprásknutého laku. Snad to nějak vyřeším, případně... Lakuje tu někdo? Byl bych moc rád :)
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: cervene_liberko

Příspěvek od covex »

Tak to klobouk dolu.. s nasim o 12let mladsim VWozem jsme letos skoncili v jiznich cechach, protoze zacal hlasit nedostatecny tlak oleje, tak jsme zase jeli dom. Kolik kilaku jste jeli denne? Ja vim, ze s Liberem to bylo tak 300km max.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět