Jak vytápět auto přes noc

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytápět auto přes noc

Příspěvek od covex »

Jo podpetovku ma, na svoji ochranu, protoze baterku domlati neco jinyho (radio, svetla v kabine... :) ).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Jak vytápět auto přes noc

Příspěvek od spm »

No já řeším ještě jednu dobrou vtipnost - já tam jako palubní baterku chci dávat LiFePO4 (každý ušetřený centimetr místa a gram váhy dobrý :mrgreen: ). A problém u LiFePO4 je, že to napětí článků proti olověným bateriím je lehce vyšší. Takže při těch 11,něco voltech, kdy ta podpěťovka na webastu to topení vypíná, je ta LiFePO4 baterka už úplně mrtvá (a vzhledem k její ceně jí člověk nechce zničit prvním vybitím :lol: ). Takže tomu budu muset vymyslet ještě externí podpěťovku nějak tak, aby to topení šetrně a korektně vyplo při nějakém vyšším napětí :-)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytápět auto přes noc

Příspěvek od covex »

No tak to nevim.. spis se podivej jestli se ve Webastu pres diagnostiku neda upravit ta napetova uroven pro vypinani.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Jak vytápět auto přes noc

Příspěvek od spm »

To zkusím schválně pohledat, jestli se k tomu dá sehnat nějaký kabel a jestli je to ochotné s něčím se bavit :-)) Díky :-) Dosavadní jiný plán zatím, jak to udělat, bylo napojit se na ten ovladač. Mám k tomu ten jednoduchý otočný ovladač, vedou do něj 4 dráty, co jsem je měřil, tak na dvou drátech je potenciometr, který nastavuje topení teplotu a na druhém páru je ta signalizační dioda, ale zjevně funguje i jako vypínač (když se dá kolečko do nulové polohy, tak se ten drát rozpojí). Takže jedna metoda byla přestřihnout ten vypínací drát a dát na něj relátko napájené z podpěťovky. Akorát se musí zase vykabelovat další dlouhý kabel :-)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytápět auto přes noc

Příspěvek od covex »

K webastum urcite existuje diagnostika, akorat najit konektor a tu spravnou, pripadne to odnes k nekomu kdo webasta dela, bude to levnejsi nez se drbat s kabelem a piratit software, protoze ten taky myslim neni uplne free.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět