Diagnóza URABUS OREBIL

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Diagnóza URABUS OREBIL

Příspěvek od Lubomír »

Na zraze Zima 2009 v Dolním Újezdě sa za výkony v súťažiach odovzdávali diplomy s uplne latičinou záváňajúcou diagnózou našeho postihnutia: URABUS OREBIL :mrgreen:
Príznaky tohoto onemocnenia prosím doplňujte tu, každý ich má drobátko iné, všetci majú niečo spoločné...
Moje onemocnenie sa začalo ešte v roku asi tak 84, keď v Stope (Motoristický časopis za socíku) vyšla recenzia na Liberko i so schémami rozloženia sedačiek a rozmermi a zároveň správa, že sa asi do Československa nebude dovážať, tak škoda, ale je zaujímavé... Medzitým sa stavala Avia-karavanka a čas bežal. Dodieral som starého Warťasa s kastlou 900 a motorom 1000, potom veteránsku Felíciu z roku 1963 s oboma strechami a odrazu sme mali množstvo detí a iba dvojmiestny kabriolet. Dvanástotrojka pre hintovčekovité kolísanie a spotrebu neprichádzala do úvahy a potom som uvidel Liberko na vlastné oči a polhodinu som ho občumákovával. Majitel ho ešte nechcel predať, teda robil akože drahoty, tak sme sa rozišli, že keby to chcel predať, nech sa ohlási. A ohlásil sa. Jarka sa rozosmiala pri pohľade na ten zázrak, ale 6 miest bol argument. S koróziou a poruchami sme statočne bojovali až dodnes, máme ho už 15ty rok. Ale že mi ten bacil vydržal, že?
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnóza URABUS OREBIL

Příspěvek od Raper »

Určite to suvisí s diagnózou, že snáď všetci v tomto ústave používame slovakizovanú češtinu. A s tým vraj skoncoval Ľ. Štúr. :lol:
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Diagnóza URABUS OREBIL

Příspěvek od Lubomír »

Mám úplne novou diagnózu: (a nesouvisící s koronakrizí)
Všeci lidi na jar radi nastavujou tváře slunícku, prej to vyrábí v kůži vitamin D
mám pocit, že u mne je to vitamin 4WD...to jak se těšim na dobrej terenní úsek s Liberkem... :D
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnóza URABUS OREBIL

Příspěvek od covex »

Problem je jen to, ze jak je, aspon u nas, zakaz volneho pohybu osob a shlukovani, tak mesta jsou prazdny, ale krajina plna..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět