Jak je to s ekologickou likvidací

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Jak je to s ekologickou likvidací

Příspěvek od dědek »

Přináším několik poznatků z "Úřadu", kde evidují a také likvidují stará auta. Můj otec už od lékaře dostal zákaz řízení , Favorit má prošlé emise a STK , klouzající spojku, ale on se s ním nechce rozloučit. Je to blbost, ale platit tři tisíce za něco co už dva roky nevyjelo z garáže? Ale děda platí a platí. (od poslední STK najel 250km !) Přesvědčil jsem ho, aby jel se mnou na ten úřad a tam dal RZ do depozita , nebo nejlépe auto zrušil úplně. Slyšel jsem i o možnosti, že auto se odhlásí z evidence a na základě čestného prohlášení si ho majitel může nechat. To by pro otce bylo nejlepší řešení, které jsem se včera snažil uplatnit. Ale !!!! Tohle není vůbec tak jednoduché jak to vypadá. Tak, kdo by chtěl svoje Libero odhlásit a nechat si ho (třeba na součástky ) musí : přinést doklad o ekologické likvidaci oleje v motoru a převodovkách(rozvodovkách),jak bylo naloženo s brzdovou, chladicí kapalinou (a vlastně se vším co v autě teče) rovněž s dokladem o ekologické likvidaci.Doklad o odevzdání baterky k ekologické likvidaci a snad i všech zbytků maziv co v autě jsou. Dále doklad (výpis z katastru nemovitostí) o tom, že vrak stojí na vlastním pozemku a k čemu slouží(kurník, příbytek pro psa a kočky, kozí chlívek atd ) nepřipadá v úvahu rozebrání na ND !!! A to vše musí být dokumentováno a řádně úřádu prokázáno (foto , svědecké výpovědi atd). No, řekl jsem si, že tudy cesta nevede a snažší (a možná i levnější) je cesta do pověřené sběrny autovraků , získání dokladu o odevzdání a následně za auto zaplatit cenu šrotu ( dnes cca 1,-/1kg ) plus "všimné" do kapsičky obsluhujícího personálu.A ještě jeden postřeh. V depozitu lze RZ uložit za cenu 100,-Kč pouze na 12 měsíců. Do té doby je nutné zaplatit aspoň minimální pojištění , čísla vyzvednout ( za 100,-Kč ) a opět na rok za stovku uložit. Jen mne zajímá , co se stane , když si ty RZ už nevyzvednu do roka a jak je to s těmi, kteří tam RZ uložili před pěti lety, když žádné omezení na rok tehdy neplatilo ? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to s ekologickou likvidací

Příspěvek od Pajas »

Depozit u nás v Kyjově je tak, že to můžeš mít na 12 měsíců za 100 Kč a lze to prodloužit na 6 měsíců o 50 Kč. Lze to i opakovaně (kolikrát chceš) vždy o 6 měsíců za 50 Kč. Pokud to neobnovíš, tak až to půjdeš vyzvednout tak ti to naúčtují tj- 1 rok 100 Kč+ každý 6.měsíc 50 Kč...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak je to s ekologickou likvidací

Příspěvek od covex »

Dedku, doklad o ekologicke likvidaci na olej a jine provozni kapaliny ti vystavej ve sbernem dvore, kdyz tam prijedes s bandaskou cehokoli co tece. Jen toho muze byt rocne max. asi 20l. Stejne tak baterie a pod. Zbytek nebudu komentovat, ale uredni siml si zase zarehtal..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět