PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Pouze nekomerční inzeráty!!!

Moderátoři: peple, Jarda

Odpovědět
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od jouseph88 »

Zdravim prodam subaro libero E12 starsi typ,momentalne nepojizdni,zavady je bez STK,vysypany katalyzator ted je oddelany,vyfuk je vyvareny,par kosmetickych vad,jinak do posledni chvile jezdilo bez problemu vsechno chodilo i 4x4 bez problemu jsou tam skoro novy zimaky jednou jety,nemam na nej cas a ani penize,bud na dily a nebo ho vratit do provozu.JO a Ekodan je zaplacena,nacokoliv se ptejte odepisu
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj

a kvůli jaké závadě je nepojízné ? Fotky nemáš ?
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od jouseph88 »

cau katalyzator je uplne rozpadly proto tam neni,a fotky snad behem tydne dodam ma tmave modrou barvu stema origo polepama na boku,predni ram tam je,i prahovy ramy tam jsou ale ty jsem sundal nebot jeden byl uhnilej
Uživatelský avatar
muf supermuf
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 12, 2013 9:22 am
Typ Libera: 1985 e12
Bydliště: ústí nad labem

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od muf supermuf »

Ahoj,kolik si tak představuješ? Myslim cenu.. :) Bráška mě otravuje,že by taky rád pořádnej "autobus". :)
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od jouseph88 »

Ahoj co kdo nabidne?cim vetsi tim lepsi :D
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od dědek »

Ve starým Liberu katalyzátor není ! Někde tady najdeš k tomu docela rozsáhlé povídání. Pokud se jen k vůli tomu bojíš na STK , je obava zbytečná. To co u jiných starších vypadá na katalyzátor je vlastně rezonátor a když se moc rozpálí , rozsvítí se ti taková zvláštní kontrolka (já ji kdysi nazval kuře na grilu). Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
muf supermuf
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 12, 2013 9:22 am
Typ Libera: 1985 e12
Bydliště: ústí nad labem

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od muf supermuf »

Ahoj,já teď čekám na jedno liberko v teplicích.Snažim se ukecat jednoho staršího pána,který ho má jen tak stát ve stodole a nejezdí s ním.Když se nepodaří,dám vědět i s nabídkou. Ale myslím,že se mi to snad povede.Krvácí mi srdce,když ho tam vidim jen tak stát. :cry: Tyhle autíčka totiž potřebujou pohyb. :)
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Mis.us »

dědek píše:Ve starým Liberu katalyzátor není ! Někde tady najdeš k tomu docela rozsáhlé povídání. Pokud se jen k vůli tomu bojíš na STK , je obava zbytečná. To co u jiných starších vypadá na katalyzátor je vlastně rezonátor a když se moc rozpálí , rozsvítí se ti taková zvláštní kontrolka (já ji kdysi nazval kuře na grilu). Dědek

starší libero má místo katalyzátoru rezonátor?Ne,má uplně stejnej katalyzátor jako novější model libera,jen neni řízenej lambda sondou.kontrolka je proto,že když se ti vejfuk moc rozpálí,hrozí poškození katalyzátoru,to se stává i u novějších,jenže ty kontroku nemaj,vejfuk tak rozpalíš,že když schladne mřížka v katu ti praskne a kat už je k hovnu.Dokonce jsem ze zásob používal katalyzátory ze starších na novější libera,emise stejný. vevnitř kat.stejná mřížka,jako na novějšim.smiř se s tim Jirko,naše starší libero mělo i na kastli napsano katalyzator(dovoz švýcary)a klam to nebyl už je to tu po 150. .Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od jouseph88 »

Ahoj a nakolik vyjde rezonator?
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Mis.us »

novej originál 15000,- s daňí jak na novější tak starší.

náhražku seženeš do 5000,- s daňí.Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od jouseph88 »

Ty kraso,tolik???to je teda darda,vim ze jsem se ptal LK-servisu na katalyzator nakej univerzal cca 2az3tisice.problem je v tom ze jak je na aute v haji tak to strasne moc chlasta.Za 500KC jsem najel tak max 50km :shock: mozna ani to ne,proste to ozira vsechno okolo :lol:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Tuti »

jouseph88 píše:Za 500KC jsem najel tak max 50km :shock:
30l na 100 km? To nemůže být katalyzátorem.
Spíš bych tipoval na chybu měření. Palivoměr je potřeba umět odečítat ... když dotankuješ za 500 do fakt prázdné nádrže, tak se ručička sice přiblíží skoro k polovině, ale během těch 50 km spadne na nulu :arrow: což znamená, že je tam ještě 10 litrů.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od covex »

S tema katalyzatorama je to tady rozebirano uz mockrat, neni to uplne jednoznacne, zrejme byla starsi i bez katalyzatoru, at tak ci tak, katalyzator podle me nemuze mit zasadni vliv na spotrebu (nejakou minoritni ano, ale zasadni si nemyslim), to je problem nekde jinde.

Jinak katalyzatory se nici predevsim roztahovanim a startovanim rozjizdenim z kopce, kdy se do katalyzatoru dostane nespalene palivo. Osobne si ale myslim, ze s jakymkoli katalyzatorem, i vysypanym, starsi libero emisema projde, protoze emise se meri podle technicaku a starsi libera tam budou mit podle me slusne vysoke hodnoty.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od dědek »

Je pravda, že mi u staršího Libera bylo líto tu věc co vypadá jako katalyzátor rozpárat, zda-li obsahuje keramické těleso nebo ne. Je fakt, že to opravdu vypadá jako katalyzátor , ale jednou, když jsem byl v servise s Liberem( a to bylo také naposled) mi jeden mechanik řekl, že už mám děravý rezonátor a tak z toho vycházím. Jinak taky zastávám názor , že katalyzátor spíš zvyšuje spotřebu ( je překážkou pro výfukové plyny) A taky , když se do stejného motoru do Favorita (podle legislativy) strčil katalyzátor , najednou měl méně kW ( jednak k vůli "přiškrcení" a také katalyzátoru) . A katalyzátory univerzální se dělají podle objemu motoru ( druhé kriterium je pak výkon) a do Libera by šel i ten do 2500ccm a jeho cena je 1284,-Kč od Bosalu. Do starého bych ho ale stejně nekupoval. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: Jinak taky zastávám názor , že katalyzátor spíš zvyšuje spotřebu ( je překážkou pro výfukové plyny)
Toto platilo v počátcích katalyzátorů někdy v 70. letech, kdy katalyzátory měly proti těm dnešním mnohem větší odpor a kromě toho se montovaly prostě jako prvek navíc, bez nějaké další úpravy výfukového systému a naladění motoru. Libero sice není o moc mladší, ale s vykuchaným katalyzátorem skutečně nejede líp a žere spíš víc.

Použití univerzálního katalyzátoru komplikuje tvarování výfukového potrubí - katalyzátor v Liberu má výstup našikmo, kdežto všechny univerzály co jsem kdy viděl jsou rovné. Univerzál by se musel uříznout a navařit k němu zadek z původního, takže spíš než podle ceny by se mělo vybírat podle rozměrů, aby to do sebe nějak rozumně pasovalo.

PS:
dědek píše: .. když se do stejného motoru do Favorita (podle legislativy) strčil katalyzátor , najednou měl méně kW ( jednak k vůli "přiškrcení" a také katalyzátoru)
Jestli máš na mysli favority 136 a 135 (tj bez katu a s katem), rozdíl mezi motory byl obdobný jako mezi dřívějšími škodovkami obyč a "LS" .. t.j. v karburátoru, časování ventilů a především kompresi. Původní Favorit 136 jezdil na olovnatý Super a s Naturalem by řehtal, takže auto s katem muselo dostat motor s nižší kompresí .
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od Karel »

Co si teda vzpomínám, tak 136 začínal Favorit , potom se přešlo k 135, a těch bylo nejvíc. Soused měl 135 s neřízeným katem a bylo to líný a žralo to o 1,5 až o 2 l víc.Jenže takové "eko" auto bylo osvobozeno od silniční daně. / jo zelená je zelená/ pro ostatní tak to je projev ekoteroizmu. Ale vačka byla stejná, jen písty se lišily.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: PRODAM!!!! subaro libero E12,starsi

Příspěvek od dědek »

Tak to mi Karel mluví z duše. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět