Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Mirek »

To je fakt, i špuntík zaslepující manuální otvírání/zavírání střechy jsem pod bednou nechal. Kdyby bylo nejhůř, musel by se zadní díl sundat.. no. :D Už jsem asi polovinu uchycení stropu nahradil nýtovacíma maticema a M6 šroubama, tak by ani to sundání nebyl velkej problém.
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Petr K. »

2kce: Ozvučení je dílem mistra Švadlenky džůnyjora. :D Jen jsem prohodil, ať to nějak zprovozní, taky jsem koukal, jak si dal záležet! :shock: V obchodě, kam pro repráky jel, prý jako na potvoru zrovna žádné horší (a levnější) neměli. :lol: Na muziku mám ale asi štěstí i nadále, v Impreze jsem po čtvrt roce úplnou náhodou během dovolené ve Slovinsku našel pod sedadlem spolujezdce měnič CDček, o kterém jsem neměl tušení. Do Libera by se pod sedadlo řidiče možná taky vešel.
Jinak z prostorových důvodů můžu velmi doporučit FM transmitter, který do obyč rádia s kazeťákem posílá MP3 muziku na zvolené radiové frekvenci. Napájený je ze zapalovače. Nikde žádné kabely, přehrává přímo z USB klíčenky. Parádní věcička za pár kaček, jen pozor na dostatečnou možnost volby okrajových frekvencí, při delších cestách příjem občas ruší lokální rádia a je potřeba přeskočit o kus dál.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od kce »

dik za tip, ja mam tu kazetu s jackem, hudbu poustim vetsinou z macka, stary mp3 dicman uz se odporoucel (a navic kdo ma furt menit cdcka;)
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Petr K. »

Hlavně kdo má furt měnit baterky v tom discmanu. A řešit napájení znamená další kabel s rizikem oběšení. :lol: Nic takového, žádné kabely, transmitter je miniaturní a elegantní řešení, s 4 GB flashkou je o muziku postaráno! 8)
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od kce »

hele zrovna napajeni na discmana sem mel vyreseni luxusne, vyvodem pres trafo primo do kastliku, stejne tak kabel od diskmana do ty kazety byl vedenej velice nenapadne :)
ted je to horsi, kabel z radia mezi sedackama az k ty prostredni kde mam komp..
nebo ten transmiter muzu pres usb pripojit i ke kompu? ale to pak stejne povede kabel od zasuvky... chtelo by to neco na bluetooth, ale to uz sme v jiny cenovy kategorii:) ledaze do fm-transmiteru takovi to minibluetooth, ale pochybuju ze transmiter na to ma kapacitu aby ten signal pobral..
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Petr K. »

Šmarjá, to už je strašně překombinovaný! bduh.gif Mně se ma tom líbí právě to, že transmitter vrazím do zapalovače, kouká jen dispej a ovládací tlačítka a přímo zespodu vrazím miniaturní flešku.
http://www.autoradia.biz/produkt/487/FM ... pack1.html
Prostě to jen hraje a o nic se nestarám. Nicméně dobíjet další zařízení přes USB to umí. Jen nevím, utáhlo-li by to noťas.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od kce »

tak na notas (a nejen na nej) mam zasuvku na "220" ;)
spis mi slo o to jestli to dokaze tahat a nasledne pak prehravat data z disku pres to usb..
no nejspis si to nekde pucim a vyzkousim;) mam taky externi disk, 400gb, mozna by to slo prehravat jenom ze nej...

btw- uplne se mi chce rict "to sou neska ale serepeticky, kravovinky, za mlada nam stacilo radio z trandaku" :lol:
tonda.laser
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř led 09, 2008 10:15 pm
Bydliště: Nýdek 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od tonda.laser »

na hudbu a takovy ty serepetky jsem stavel klientovi do auta car pc ... bylo to moc fajn udelatko case byl jako jeden obrovsky pasivni hlinikovy chladic porty jsme mu vytahali pod palubku a dali jsme mu tam 7" touch screen ... jediny co se me na tom nelibilo byla cena ;o) ale chodilo to peckove jednou bych to taky chtel protoze at uz kvuli navigaci hudbe maily net ( tj cekacky atd) filmecky (deti) proste by to sve vyuziti naslo tusim ze mu to nekdo nakonec nabodnul i na park kameru ale to uz jsem to nevidel ... to je parada - ale obavam se ze my jsme tu vsichni nizkorozpoctovy ;-D
pojed tudy je to sice dal ale za to horsi cesta
4x4? lepsi zbran mit a nepouzit nez nemit a potrebovat
jezdit prirodou tak abych nesmrdel a nehlucel
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od dědek »

Připojuji se do debaty. Před časem jsem si taky koupil 7"LCD TV s možnosti monitor. Koupil jsem i color camerku a propojení na palubku. Napájení pro cam by bylo při sepnutí couvacích světel a monitor se vešel v novějším Liberu do středové poličky. Ale!!!!. Nech si pak stáít auto na "parkplacu" před supermarketem. Když tak koukám, co "podezřelých" se jen tak poflakuje po parkovišti - jsou to potenciální zloději ? Nebo jen taťkové od rodin, kteří čekají na tu svoji a nevoní jim zděděný Favorit a tak vyhlížejí co si pořídit novějšího? No, na to, že jen v Liberci z těchto parkovišť se denně ztrácí fůra aut a další jsou vykradena nehodlám zlodějům "kupovat" a chystat do autíčka tyhle vymoženosti. A při opuštění auta to všechno demontovat a někam schovávat ? Zkušenosti mám už bohaté. Od ukradených stírátek , poklic z kol, po celá kola i volant z Š-120 ( včetně rozdělovače). Zeť nedávno přišel o boční okno a rádio za sedmičku, pak zase zadní okno a nějaký vercajk a tuhle neděli synův švagr povídal jak mu místní cikání probrali starou "19" Rendlíka a když zjistili, že žádný rádio a vůbec něco co by šlo strčit do frcu v autě není, nechali všechno otevřené se zlikvidovaným zadním zámkem kapoty, protože aspoń tam čekali něco schovaného. Teď mu nikdo nechce prodat jeden zámek, protože. kdo to prodává, nabízí rovnou všech pět a zámek zapalování s jedním klíčkem. Znám lidi, kteří auto vůbec nezamykají a na přístrojovce vozí nápis." Nic tu není k ukradení , můžeš se přesvědčit!" Sice riskuje, protože nevozí ani hever , ani rezervu a ani žádnou povinnou výbavu. V jeho autě už jdou pěstovat brambory, ale po několikerém kupování bočního okénka a několika autorádií má pokoj. Tyhle zloděje neodradí i namontované předrevoluční rádio s analogovou stupnicí a obrovskými dvěma knoflíky, protože to jsou většinou haranti, kteří tomu absolutně nerozumí. Příjdeš pak o bezcenné rádio , ale čeká tě výměna okna vyraženého dlažební kostkou . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Petr K. »

2dědek: Ano, bohužel je to tak. Debata se trochu zvrhla k poněkud finančně náročnějším hi-tech vymoženostem, ale i tak při opuštění auta vyndavám panel rádia a transmitter a strkám do kapsy. Je to otrava, ale rozbitý okýnko bych taky viděl nerad. Lepší svině zlodějský nelákat. :x

P.S. Možná držím rekord v "životnosti" stěračů, origo pár za tisícovku mi na autě zaparkovaném na Žižkově (pod bezpečnostní kamerou tiskárny cenin) vydržel celý jeden den. Druhý den mi táta vezl auto na technickou, v protokolu v lehkých závadách mám "stěrače". Musel pak chudák zajet pro další sadu a technikům cestou zpět ukázat, že nedostatek byl odstraněn. :lol:
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od kce »

souhlas s dedkem, neni nic horsiho nez kdyz kvuli par drobnostem nekdo vytriska okno, obzvlast u auta "s cudlikama" kdy otevreni dratem je otazka par sekund, ja to resim tak ze mam na oknech nepruhledny folie, na soupackach skoro porad necvaknuty alumatky.. ale i tak si rikam kdy to nekdo zkusi.. vzdycky doufam ze "socialni" vzhled meho vozitka by taky mohl odrazovat...
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od ulus »

kce píše: vzdycky doufam ze "socialni" vzhled meho vozitka by taky mohl odrazovat...
bohužel sociální vzhled nepomáhá, před časem jsem přišel o rádio jen za 2tis., naštěstí dveře jen vyháčkované. co ten idiot za to rádio v bazaru dostal se radši neptám (nebo tedy vím, za 5 takových kolem 200,-). od té doby mám radši i socka rádio. Zatím mě to odradilo i od budování nového hi-fi, ale když nemám co dělat, chodím kolem dveří a měřím kam by se co vešlo :D
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Mirek »

Lehce vyruším vaši debatu... :) Pokračujeme ->

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od covex »

Kdyz jsem Libero kupoval, nebylo v nem radio zadne a kabelaz ustrizena. Koupil jsem do nej v roce 2006 radio Sencor SCD 5255MR USB - protoze melo vstup na USB a prehravani MP3 i z SD karet. Cca pred dvema mesici zacalo radio hlasit Error 13 po vlozeni jakehokoli USB/SD media. Hledal jsem hledal na netu co to muze byt, protoze v manualu samozrejme nic takoveho neni. A nasel jen jednu radu - nema cenu opravovat, kupte nove. A spoustu podobne postizenych jen casteji Error 12. Osobni zkusenost, ale od Sencoru asi uz nic nekoupim. Radio od Sony vydrzelo 14let. Original Blaupunkt jsem funkcni vymotoval z Audi vyroba 85 po 20 letech. Proste beznych 50C v aute na slunci - na to musi konstrukter myslet hlavou.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od Martinekk »

Covex, a o tom je tá spotrebka... Preto radšej odporúčim nejaké rádio z bazáru, ale nejakej značky. Oželieť nejaké blbiny a ono potom vydrží dlhšie ako krám sencor. Ten sencor je proste šmejd, a ani dobrý zvuk nemá.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od peple »

Sencor už nikdy. LCD TV po roce šla do kytek a naštěstí ji do 30ti dnů nestihli opravit, takže peníze zpět. Od tý doby Samsung a zatím max spokojenost...
Uživatelský avatar
lubson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: čtv dub 09, 2009 10:11 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od lubson »

Já vozím 2 reprobedny za lidový peníz a zvuk včetně basů a výšek nemají vůbec špatný. Kabely k nim jsou na konektory, takže když potřebuji sklopit sedačku a nebo více místa, můžu je dát pryč nebo kamkoliv na podlahu. Rádio mám Alpine 4 x 50W a bedny dokážou s ním i pořádně dunět...
Přílohy
aku_v_kufru%2Breprobedny.JPG
aku_v_kufru%2Breprobedny.JPG (51.7 KiB) Zobrazeno 27500 x
Subaru Libero FA12, rv. 1996, 2. majitel od r. 1999 a 30 tis. km, červené se skleněnou střechou, k dubnu 2009 najeto 160 tis. km., k září 2011 najeto 190 tis. km, k lednu 2016 najeto 215 tis. km, podnikání od r. 1993: http://haron.cz/
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od dědek »

Á, už se přiznal "lubson". Přídavnou baterku potřebuje na disco v Liberu . Basy žerou příšerně proudu. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
lubson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: čtv dub 09, 2009 10:11 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od lubson »

Všechno prokoukneš .... :lol:
Subaru Libero FA12, rv. 1996, 2. majitel od r. 1999 a 30 tis. km, červené se skleněnou střechou, k dubnu 2009 najeto 160 tis. km., k září 2011 najeto 190 tis. km, k lednu 2016 najeto 215 tis. km, podnikání od r. 1993: http://haron.cz/
alfonz.me
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 18, 2017 9:38 am
Typ Libera: starší
Bydliště: Praha

Re: Zkvalitnění ozvučení v novějším Liberu

Příspěvek od alfonz.me »

a co něco takového strčit pod sedačku : https://www.2din.cz/aktivni-subwoofery/ ... asspro-sl/ ?
Odpovědět